جنگ با کرونا در استفاده از خودپرداز:هنگام استفاده از خودپرداز چه نکاتی را باید رعایت کنیم؟

کرونا و دستگاه خودپرداز

شیوع ویروس کرونا در جهان به سرعت پیش روی می کند. دوره پنهان بیماری و قدرت انتقال خیلی زیاد، ویروس کرونا را به شایع ترین ویروس دنیا تبدیل کرده است. اگر چه محدود کردن استفاده از وسایل عمومی، یکی از راه های خوب کنترل اپیدمی است اما گاهی حضور در مجامع و استفاده از وسایل عمومی ناگریز به نظر می رسد.استفاده از خودپرداز نیز از این قاعده مستثنی نیست. با ماهان افزار همراه باشید تا نکاتی که به سلامتی شما در هنگام استفاده از خودپرداز کمک می کند را مرور کنیم.

حتی شما دوست عزیز!

اولین فرضی که باید داشته باشید این است که همه چیز آلوده است! حتی خودتان! این یعنی هم باید از خودتان در برابر آلودگی ها محافظت کنید. و هم با فرض این که ناقل بیماری هستید از ابتلا کردن دیگران جلوگیری کنید.

دوری ودوستی:

اگر در صف انتظار برای استفاده از خودپرداز هستید حتما در فاصله مناسبی از شخص قرار بگیرید تا در صورت عطسه یا سرفه، احتمال رسیدن ذرات معلق در هوا به شما کمتر شود.

ماسک هم برای من، هم برای همشهری:

ماسک برای محافظت شما و دیگران از این ویروس، الزامی است. اولین مزیت استفاده از ماسک، کاهش رسیدن ذرات معلق به بدن شماست. از طرفی چنان چه شما، بدون اینکه خودتان اطلاع باشید ناقل بیماری باشید، از بیمار کردن دیگران تا حد زیادی جلوگیری به عمل می آورید.

مزیت دیگری که در استفاده از ماسک وجود دارد دست نزدن به صورت تان است. زمانی که از ماسک استفاده می کنید احتمال دست زدن به دهان و بینی تان کم می شود. (البته به شرطی که به صورت مداوم ماسک را روی صورت خود جا به جا نکنید.)

دستمال همراه ندارید؟

در صورت به همراه نداشتن ماسک و دستمال، حتما جلوی عطسه و سرفه خود را با ساق و آرنج دست بگیرید.

دستکش یادت نره!

دستکش از اجزای جدایی ناپذیر شما در هنگام استفاده از وسیله های عمومی است. دستکش های خود را پس از استفاده دور بیندازید. همان طور که گفتیم هم از آلوده شدن دستان شما و هم اگر ناقل بیماری باشید از آلوده کردن وسایل دیگر توسط شما جلوگیری می کند.

الکلی باشید!

چند پنبه الکلی همراه داشته باشید. در صورت امکان قبل از استفاده، صفحه کلید و مانیتور را با الکل تمیز کنید و سپس از ان استفاده کنید.

بدون دریافت رسید، هم می رسند!

تا حد امکان از دریافت رسید و پول نقد خودداری کنید.

کیف پول خود را قرنطینه کنید!

در صورتی که نیاز به پول نقد دارید بعد از برداشتن و گذاشتن آن در کیف، به هیچ عنوان دست به صورت خود نزنید. تمامی وسایلی که در این مدت استفاده می کنید را به خاطر داشته باشید. در یک فرصت مناسب باید همه آن ها را ضد عفونی کنید.

ژل ضد عفونی کننده تان کجاست؟

پس از اینکه کارتان تمام شده حتما دست های خود را ضد عفونی کنید یا با مایع و صابون بشویید.

وسایل ممنوعه!

پس از هر بار استفاده از کیف پول، کارت عابربانک و حتی گوشی همراه آن ها را با الکل ضدعفونی کنید.

تنها راه مقابله با این بیماری فراگیر و خطرناک، رعایت بهداشت فردی، خصوصا در مجامع عمومی می باشد. با آرزوی سلامت برای تمامی مردم این دنیای خاکی!

 

 

, , , , , , , , , , , , , , , , , ,

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست