کارتخوان یا پول نقد؟

کلیاتی در مورد دستگاه کارتخوان بدانید…

کارتخوان یا پول نقد؟

توضیحاتی در مورد کاتخوان

کارتخوان یا پایانه فروش یک وسیله الکترونیکی است که به عنوان مولفه اصلی تجارت شما عمل می کند. مانند توپی است که همه چیز از فروش، مدیریت موجودی و حساب ها، پردازش کارت های اعتباری، گزارشات مختلف و… در آن ادغام شده است. به عبارت ساده تر ، هر بار که مشتری در فروشگاه شما خرید انجام دهد، کارت خوان این معامله فروش را تکمیل می کند.

کارتخوان از کارآفرینان باهوش کسب و کار گرفته تا صنعتگرانی که می خواهند شور و اشتیاق خود را به حرفه ای تبدیل کنند کمک می کند تا تجارت خود را توسعه دهند. صاحبان مشاغل همیشه به دنبال راه هایی برای ساده سازی فرایند فروش خود هستند. تسریع در پرداخت وجه نیز از این قاعده مستثنا نیست، زیرا یک روند پرداخت آهسته یا پیچیده مطمئناً برای شما و سایرین حوصله سربر و برای مشتری های شما بسیار ناامید کننده است. به همین دلیل داشتن یک دستگاه کارت خوان بسیار مهم است.

قطعا بسیار شنیده اید فروشگاه ها از کارتخوان استفاده می کنند. کارت خوان باعث شده این روز ها مردم پول نقد کمتری را همراه خود جا به جا کنند. تقریبا همه کسب و کارهایی که به گونه ای ارتباط مستقیم با مردم دارند به سمت تهیه دستگاه کارت خوان رفته اند چراکه احتمال خرید های غیر نقدی و با مبلغ بالا را برای مشتریان آسان تر می کند.

استفاده از کارتخوان بهترین جایگزین خرید با پول نقد

حمل پول به صورت کارت های اعتباری به افراد حس امنیت بیشتر سرمایه خود، کاهش احتمال سرقت یا گم شدن پول و آلودگی هایی که از طریق اسکناس منتقل می شود و از همه مهم تر کنترل هزینه های افراد از این طریق را می دهد. پول نقد از نظر روانشناسی مردم را ترغیب به خریدهای بیشتر و اضافی میکند که اینکار باعث صرفه جویی در مخارج هم می شود.

کارتخوان مانند یک کامپیوتر کوچک جایگزین مناسب صندوق های پول شده است که مشتری می تواند با استفاده از کارت اعتباری، مبلغ خرید خود را مستقیماً پرداخت کند. تمام کاری که مشتری باید انجام دهد این است که کارت اعتباری خود را در دستگاه کشیده و رمز را وارد کند تا پرداخت را انجام دهد.

شاید همین امر موجب شده که همه افراد، فارغ از نوع کسب و کارشان به خرید دستگاه کارت خوان روی آورده اند؛ یکی از مزیت های مهم پوز اینست که صاحبان مشاغل می توانند در هر زمان و هر مکانی از پوز استفاده کنند. کارت خوان سیار دستگاهی است که بدون نیاز به اتصال مستقیم با تلفن ثابت در اندازه های جیبی و دستی در اختیار مردم قرار گرفته تا محدودیت ثابت بودن در محل را بردارد.

دستگاه کارت خوان سیار از نظر عملکرد نه تنها ضعیف تر بلکه دارای سرعت تراکنش بالاتری نسبت به نوع ثابت خود است.

کارت خوان مناسب کسب و کار شما

اکنون که می دانید کارت خوان چیست و قادر به انجام چه کارهایی است (که البته فراتر از پردازش پرداختی های شما است) باید بدانید چه مواردی در انتخاب کارتخوان مخصوص شغلتان به شما کمک خواهد کرد.

مهم ترین چیز در مسیر جستجوی کارتخوان مناسب کسب و کارتان، توجه به این نکته است که محل فروش شما به چه صورت است؟ به عنوان مثال اگر شما یک فروشگاه زنجیره ای بزرگ یا یک رستوران دارید احتمالا هم به یک تبلت پوز برای گرفتن سفارشات به صورت سیار و در محل مشتری نیاز دارید که حتی به شما امکان چاپ فاکتور به همراه رسید الکترونیکی، استفاده از نرم افزار های اندروید، قرار دادن منوی محصولات و یا انواع غذاهای خود و بسیاری خدمات دیگر را می دهد و علاوه بر آن می توانید از دستگاه پین پد متصل به کارتخوان برای وارد کردن رمز توسط مشتری استفاده کنید. و یا استفاده از دستگاه پوز معمولی و ثابت در محل که برای هر شغلی که نیاز به جابه جایی ندارد مناسب است. یا برعکس آن خرید کارت خوان سیاربرای مشاغلی مثل دست فروشی یا رانندگان تاکسی که مکان ثابت و مشخصی ندارند و پیوسته در حال جابه جایی هستند.

همچنین در مورد چگونگی ترجیح پرداخت مشتریان خود فکر کنید. فناوری NFC در کارتخوان این امکان را به مشتریان شما می دهد که بدون وجود کارت، تراکنش انجام دهند. این نسل از دستگاه ها قادر به شناسایی و اعتبارسنجی تلفن‌های همراه مجهز بهNFC هستند. مشتری هنگام استفاده از دستگاه پوز فقط موبایل خود را به دستگاه نزدیک کرده و به محض برقراری خودکار ارتباط، اعتبار سنجی لازم همانند کارت کشیدن انجام می‌شود. فناوری NFC به مراتب از کارت‌های فیزیکی سریعتر و امن‌تر است و پیش‌بینی می‌شود در آینده نزدیک جایگزین تمام کارت های بانکی فیزیکی گردد.

 

در آخر، قیمتی را که مایلید برای کارتخوان خود بپردازید، در نظر بگیریدکارتخوان یا پول نقد؟. به خاطر داشته باشید که علاوه بر خود سخت افزار ، ممکن است هزینه نرم افزاری که انتخاب کرده اید را نیز بپردازید.یادآوری این نکته نیز خالی از لطف نیست که قیمت دستگاه کارت خوان سیار با پوز معمولی هیچ تفاوتی ندارد و تنها طریقه گرفتن کارتخوان به صورت امانی یا خریداری با مالکیت شخصی در بالا و پایین شدن قیمت آن تاثیر گذار است.

وقتی همه این نکات را در نظر گرفتید، برای یافتن کارتخوان مناسب خودتان، مجهز تر خواهید بود. کارت خوان همان چیزی است که تجارت شما و افزایش فروشتان به آن نیاز دارد. یک کارتخوان خوب ، جریان روند سریع و راحت فروش را تضمین می کند. یک دستگاه کامل را انتخاب کنید و در مسیر موفقیت قدم بگذارید.

 

, , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست